Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

El Tiempo Maquina/Vremeplov

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1El Tiempo Maquina/Vremeplov Empty El Tiempo Maquina/Vremeplov Čet Dec 29, 2011 4:55 am

Stefy

Stefy
Moderator
Moderator

PO ISTOIMENOM ROMANU GIJOMA PREVOA...

Naziv serije: "El Tiempo Maquina"/"Vremeplov"
Uloge: Sem, Lili, Alisa, Rudolf, Alan...
Broj epizoda: oko 75
Scenario: Gijom Prevo
Rezija: Stefan
Produkcija: Telemundo 2011. y Download Telenovela

Sinopsis:
Vec nekoliko dana od Semovog oca ni traga ni glasa.
Postalo je sasvim jasno - on je nestao!
Sem bezuspesno pokusava da pronadje neki trag u ocevoj kuci.
Otkriva tajni prolaz, zatim staru, crvenu knjigu i cudan izrezbareni kamen.
Iznenada... bio je prenet u daleku proslost, na malo ostrvo koje napadaju Vikinzi!
Sem tako polazi na neobicno i opasno putovanje...

http://tvnovele-serbia.serbianforum.info/

2El Tiempo Maquina/Vremeplov Empty Re: El Tiempo Maquina/Vremeplov Čet Dec 29, 2011 4:55 am

Stefy

Stefy
Moderator
Moderator

Vremeplov
Epizoda 01/74

Samjuel se gundjajuci bacio na krevet: uopste nije hteo da izadje. Mrzovoljno je bacio pogled na sportsku torbu bacenu pokraj njegovih nogu. Danas je bilo takmicenje u dzudou. Nije imao ni najmanju zelju da ga neko – na primer debeli Monk – isteze u svim pravcima i da mu na kraju zada pesnicu u nos. Ne, ne danas. Uostalom rodjendan mu je i…
-Sta radis, Semi? Pozuri, pobeci ce ti autobus!
-Evo, bako, silazim.
Lili, njegova sestra od tetke, pustala je buku iz susedne sobe.
I uvek ce biti naaaj,
Oh da, s plaze decko taaaaj.

-Semi! Skoro je 10 sati!
Semi gundjajuci silazi niz stepenice…
-Konacno! Sta to izvodis, Seme?!Propustices turnir! Pa ti toliko volis dzudo! Da nisi bolestan?
-Sve je u redu bako. Samo sam se zagrevao.Da nije tata zvao??
Baka je na tren oborila oci, da bi prikrila nelagodnost.
-Ne mili moj, nije. Mozda oko podne…
-Dobro. Reci ces mu da me saceka ispred sale?
-Da, naravno.
Samjuel izlazi u hodnik. Nije mu se islo… Mozda zbog toga sto mu se otac ne javlja danima?
-Spremila sam ti sendvice. Izvoli. I cuvaj se. Nemoj da prodjes kao prosle godine.
Zagrziao je jezik da ne bi odgovorio. Poljubio je baku, zgrabio skejt i izasao.
Smestio se na zadnje sediste autobusa. Poceo je da razmislja o svom ocu i majci…
Njegov otac se u poslednje vreme osecao veoma cudno. Mozda zbog smrti Semove majke…
Autobus je stao. Bilo je vreme da izadje. Spustio je skejt. Napamet je znao stazu: ograda parka sa desne strane, blaga nizbrdica idealna za hvatanje zaleta, a onda skretanje pod pravim uglom u ulicu i…

Tras! Snazan sudar, zvuk gvozdja koje se guzva.
-Sranje, sranje.
Sem pazljivo ustade. Kanta koja govori…
-Sranje! Pa to je onaj zgoljavi Fokner!
I koja cak zna kako se zove!
-Nemoj , Monk! – zacu se zenski glas.
Monk. Pa to se on zakucao u Monka!
-Nemoj, Monk!
-Prebicu ga! Prebicu ga!
-Dobro, dobro, u redu je – umesa se stari bradonja.
-Namerno je to uradio – vikao je Monk sa pesnicom u vazduhu.
Dok se Monk otimao kolutajuci besno ocima, Kejt, devojka koja je pokusala da ga zadrzi, prisla je Semu.
-Jesi li dobro? Nisi se previse ugruvao?
Kejt je bila clanica dzudo kluba u Sent Meriju.
-Hvala. Dobro sam. Sve je u redu.
-Samjuele Fokneru! Nakazo jedna mala! Platices mi za ovo! Sve cu zube da ti polo-mim!

Kraj 1. epizode...

http://tvnovele-serbia.serbianforum.info/

3El Tiempo Maquina/Vremeplov Empty Re: El Tiempo Maquina/Vremeplov Čet Dec 29, 2011 4:55 am

Stefy

Stefy
Moderator
Moderator

Vremeplov
Epizoda 02/74

Knjizara Alana Foknera nalazila se u jednoj od starih cetvrti Sent Merija.
Sem je bas krenuo tamo. Da uzme svoj stvari, CD-ove, da baci pogled na…
Okrenuo je kluc u bravi… Sarke na vratima su zaskripale… Sem oprezno udje u knjizaru.

-Tata?
Vladala je mrtva tisina. Prosao je kroz predsoblje, kuhinju, spavacu sobu, kupatilo… Vratio se nazad u prizemlje i zastao kod stocica na kome je stajao telefon. Zmirkala je srebrnkasta telefonska sekretarica: 20 poruka – memorija je popunjena. Sem je obazrivo ukljuci. Prvo se zacuo sum i pozadine, a onda jedno klik:
-Gospodine Fokner? Svracao sam prosle nedelje u vasu knjizaru i video jedan primerak knjige 20.000 milja pod morem. Zeleo bih da…
Biip! Sem premota traku:
-Da li sam dobio antikvarnicu u ulici Barnboim? Zanima me radno vreme…
Bip!
-Alane? Ovde Tomas Mur. Da li ste uspeli da pronadjete…
Biiip… I tako redom. Semu je to vec dosadilo, kad je zastao kod jedne poruke…
-Alane? Ja sam… Znam da si tu… Ne pravi se lud! Javi se! Alane, cujes li me?Alane? Dodjavola, javi se!
Sledila je duga pauza a onda…
-Okej. Upozorio sam te…
Tajanstveni muskarac je zatim spustio slusalicu… Sem je zgrabio ranac u nameri da krene kuci, ali odjednom zastadekad ugleda vrata podruma…Upalio je svetlo i sisao u podrum…
-Lili? Lili? Duso, ajde sidji, vreme je za dorucak!
-Stizem, mama.
I uvek ce biti naaaj,
Oh da, s plaze decko taaaaj!

-Halo?
Sem je prisao zastoru – imitaciji srednjovekovne tapiserije… Podigao je tesku tkaninu. Srce mu je snazno lupalo, kao da hoce da mu iskoci iz grudi.
-Tata?
Usao je u tajnu prostoriju koja je bila prazna… Osvetlio ju je… poljski krevet, tabure. To je bilo sve. Prisao je krevetu i opazio jednu debelu knjigu… Okrenuo ju je ka svetlu – nije imala naziv ni ime autora. Samo crvene korice, debele i ispucale.
Zlocini i kazne u vreme vladavine Vlada Cepesa
Vlad Cepes, Vlaska… Samo jedna strana je bila ukrasena: u gornjem delu bilo je prikazano nesto nalik na sunce, s krugom u sredini i 5-6 zlebova umesto zraka, a u donjem delu nalazilo se udubljenje… Sem odjednom ugleda neku priliku u cosku… To je licilo na kamen, isti sa slike u crvenoj knjizi. Sem ugleda i jedan novcic. Ubaci ga u srediste sunca i…
Dobro je, pomisli. Napredujemo!
Tada je cuo neko zujanje. Pipnuo je kamen i tada ga odvuce jedna nevidljiva sila… Poslednje cega se secao bila je vrelina koja mu se popela uz ruke i zapalila citavo telo…


Kraj 2. epizode...

http://tvnovele-serbia.serbianforum.info/

4El Tiempo Maquina/Vremeplov Empty Re: El Tiempo Maquina/Vremeplov Čet Dec 29, 2011 4:56 am

Stefy

Stefy
Moderator
Moderator

Iz prethodne epizode:

Sem je usao u knjizaru. Obisao je sve prostorije u nadi da ce naici na neki trag – ali nista. Sisao je u prizemlje i primetio telefonsku sekretaricu. Zacuo je poruku: Okej. Alane. Upozorio sam te. Zatim je otisao u podrum i naisao na tajnu prostoriju. U njoj je bila stara crvena knjiga, cudni kamen i novcic. Prislonio je novcic uz kamen i… Kamen je postao vreo!

Vremeplov
Epizoda 03/74

Sem je pao na kolena, osecajuci da mu se utroba prevrnula. Svuda oko njega bila je trava… Trava?!
U daljini je video plazu… Bio je u cudnoj odeci, razmisljajuci o tome sta se desilo. Sigurno se onesvestio, pa je neko zvao hitnu pomoc, odvezli su ga helikopterom, a onda se helikopter srusio. Pogledao je jos malo oko sebe. Prisli su mu neki nepoznati ljudi… Neobicno odeveni…

-Dija dite…
-Go rev… Me agot…
-Bhi ag Kolum-Cil! Aht vhi..
Sem je bojazljivo podigao ruku:
-Ej!
Neobicni stranci su mu se priblizavali:
-… uajgnigh nah-Alban?
Sada se desilo nesto veoma cudno… Sem ih je razumeo!
-Rekoh vam, pojavio se niotkuda, u Kolum-Cilovom zalivu! – vikao je neki bradonja.
-Poslali su ga… Oni su ga poslali! Dreknu drugi.
-Dosta!!! – prekinuo ih je jedan, verovatno njihov vodja. – Odakle dolazis, malisa?
-Ja, ovaj, moj brodic se nasukao, i… Mislim, ovaj… Moj… Brodic je potonuo…
-Kako se zoves decace? – upita “vodja”.
-Sem.
-Saum. – rece naglasavajuci to “aum”. Jesi li krsten Saume?
-Ja, ovaj… Jesam.
-Umes li da se prekrstis?
-Sem prinese tri prsta prema celu, pa grudima i na kraju ramenima.
-Odlicno! – izjavi vodja. –Ali, na tvoju nesrecu, stigao si na Jonu u njenim najgorim trenucima…
Jona! Ostrvo Jona!
-…Bojim se Saume, da je tvoja sudbina povezana sa nasom…
-Ribaru Saume, ovde ces morati da naucis da je cutanje zlato. – rece dugonja (koji se zvao Ranald)
Ovi ljudi bili su odeveni kao u srednjem veku… Otkud on na ovom ostrvu? Ko su ovi ljudi? Sta hoce od njega? Hoce li zauvek biti ovde? I cega se, za Boga miloga, boje ovi silni monasi?
Stgao je u neko “seoce”. Brat Ranald ga je odveo do stale.

-Ovde ces prespavati. Doneo sam ti hrane. Ako budes hteo nesto da popijes, iznad jasala je kablica, ako znas da muzes…
Vrata su se zatvorila, reza se spustila. Pitanja su ga jos uvek mucila… Da to nije njegov otac, kojim slucajem, stigao ovde? Mozda je on jedan od monaha, kojih ima na stotine?
-Muuuuuuu!
Krava ga je podsetila da je vreme za spavanje…

Kraj 3. epizode...

U sledecoj epizodi!

Sem se nasao na nekom ostrvu... Medju monasima! I ko je je to sledece putovanje?
Saznajte u sledecoj epizodi!

http://tvnovele-serbia.serbianforum.info/

5El Tiempo Maquina/Vremeplov Empty Re: El Tiempo Maquina/Vremeplov Čet Dec 29, 2011 4:56 am

Stefy

Stefy
Moderator
Moderator

Novela je otkazana, na neko vreme.

http://tvnovele-serbia.serbianforum.info/

6El Tiempo Maquina/Vremeplov Empty Re: El Tiempo Maquina/Vremeplov Pon Jan 09, 2012 12:17 am

Stefy

Stefy
Moderator
Moderator

Nemojte zakljucavati temu dzabe, kad cu je nastaviti kad zavrsim sa EHDLV :)

http://tvnovele-serbia.serbianforum.info/

7El Tiempo Maquina/Vremeplov Empty Re: El Tiempo Maquina/Vremeplov Pon Apr 09, 2012 2:49 am

Stefy

Stefy
Moderator
Moderator

U sledecoj epizodi...

-Jedi, sigurno nisi navikao da jedes jednom dnevno...
-Znas li ti ko je bio Kolum Cil?!
-Tamo cemo sakriti blago!
-Moras da spases blago, Saume.
-
Kreni, Saume!

USKORO!

http://tvnovele-serbia.serbianforum.info/

8El Tiempo Maquina/Vremeplov Empty Re: El Tiempo Maquina/Vremeplov Čet Apr 19, 2012 2:45 am

Stefy

Stefy
Moderator
Moderator

Vremeplov
Epizoda 04/74:

Samjuel bi se vise obradovao da ga je probudio radio koji krci tacno iznad njegove glave. Umesto toga, dobio je jak udarac repo mi glasno mukanje... Ah, da, setio se. Bio je na nepoznatom mestu, zarobljen u proslosti sa ludim monasima. Itekako ludim, zbog njih Sem nije oka sklopio. Celo jutro proveo je u smrdljivoj stali, kad se oko podneva pojavio Dugonja, u rukama su mu bile mreze i neki improvizovani stapovi:
-Saume! Idemo na pecanje.
Monasi su ga drzali za rec! A on, u stvari, u zivotu nije takao stap za pecanje.
-Pozuri. Pruzio mu je u ruku parce pogace i sira. Jedi, sigurno nisi navikao da jedes jednom dnevno...
-Hvala. Kuda idemo?
-Ti nisi ribar, zar ne?
-Pa, ja, ovaj, bas... Odvrati Sem.
-Nema svrhe da lazes. Zubi su ti veoma beli, a ruke nezne za jednog ribara. Mislim da ti opat ionako nije poverovao. Ocigledno ne zeli da zna...
-Brate Ranalde...
-Brat Egrin i nema tako los vid. Iskrcao si se u Kolum-Cilovom zalivu? Znas li ti ko je bio Kolum-Cil?!
-Ne. Sem odmahnu glavom.
-Kolum-Cil je bio svetac. Osnovao je nasu opatiju pre... Zasto ja ovo pricam jednom strancu... Tebe ovo ne interesuje, zar ne? Nije bitno. Moram ti nesto reci... Oni ce stici svakog casa.
-Ko su to oni? Zapita Samjuel.
-Beli stranci. Ne zna se tacno gde zive, negde na Severu, verovano. Zeljni pljacke i plena. Culi su za Kolum-Cilov blago... ‘Odi, pokazacu ti.
Zaputise se prena jednom brdascetu.
-Tamo cemo sakriti blago! Belci ga nikad nece pronaci!
Sem je pogledao unaokolo. Nigde nije bilo ni traga od blaga.
-Gde je blago?
-Popodne cemo ga preneti.
-A kako mozete biti sigurni da ga Belci nece pronaci?
-Ja cu ih u tome spreciti! Odgovori Ranald. A ti... Moras da spases blago, Saume.
-Ja?!
-Da ti. Poceo je da mu objasnjava sve kako treba da uradi. Shvatas?
-Shvatam.
-Evo ti. To je Kolim-Cilovo blago. Dade mu u ruke najlepsi prepis Jevandjelja.
U razgovoru ih je prekinula neka glasna vika.

-To su belci! Trci, Saume. Trci u pecinu.
Sem je bio zabezeknut.
-Kreni Saume!
Sem je ugledao u knjizi novcic, isti onaj koji je upotrebio da dodje ovde! Dao je Ranaldu knjigu u sake i potrcao prema proplanku gde je bio Izrezbareni kamen.
-Hej, Saume! Povika Ranald. Treba da spases ostrvo Jonu!
Sem je stigao do kamena. Ubacio novcic u sunce i dotakao kamen i...

Kraj 4. epizode...

http://tvnovele-serbia.serbianforum.info/

9El Tiempo Maquina/Vremeplov Empty Re: El Tiempo Maquina/Vremeplov Čet Apr 26, 2012 3:18 am

Stefy

Stefy
Moderator
Moderator

Vremeplov
Epizoda 05/74 - NA PRVOJ LINIJI FRONTA

Sem: Gde sam ja ovo dospeo?
Bio je na hladnom i maglovitom mestu koje je licilo na selo.
Sem: Kakvo je ovo mesto? Da ovo nije Sent Meri? Ne verujem...
Ovamo! Sem se trgao. Potrcao je ka mestu odakle je dopirao glas. Ovde...
Sem: Ima li... Ima li koga? Glas je dopirao iz jarka pnog trnja.
Molim vas... Vode.
Sem (uze cuturicu iz njegovog dzepa): Izvolite. Ranjeni ste?
Covek: Hvala ti, decace. Znas li gde je tvrdjava Suvil? Vidis je tamo? Sem klimnu glavom. Idi tamo. Kazi im... Kazi im da je kaplar Sartrel iz 239. pesadijskog puka ranjen. U Fleriju, iza ambara sa lesevima. Kazi im to. Kazi. Razumece... Hoces li uciniti to?
Sem: Naravno, gospodine.
Kaplar: Onda idi, malisa. Ali pazi. Nemoj ici ka brdima. Tamo sve vrvi od Nemaca.
Sem: Hocu.
Sem potrca ka tvrdjavi. Zaustavi ga strazar.
Strazar: Kuda ces momce?
Sem: Poslao me je kaplar Sartrel iz 239. pesadijskog puka. Ranjen je.
Strazar (nekom vojniku koji je prosao pored njega): Odvedi decka kod kapetana. Brzo! Kaplar Sartrel je ranjen.
Vojnik ga odvede kod kapetana.
Kapetan: Ko si ti?!
Vojnik: On je...
Kapetan: Tisina, Satenje! Pitam njega, ne tebe!
Sem: Ja sam Zak. Poslao me je kaplar Sartrel iz 239. pesadijskog puka da vam kazem da je ranjen i da se nalazi u trnovitom jarku u Fleriju, iza ambara s lesevima.
Kapetan: Satenje, brzo pozovi patrolu u Fleri!
Vojnik: Da, gospodine!
Kapetan: A ti, mali... Ides u tamnicu. Licno cu te odvesti. Ako je ovo zamka... zauvek ces ostati tamo!
Kapetan smesti Sema u mracnu tamnicu. Proslo je dva, tri sata... Sem nije znao koliko. Najzad se pojavi neki brkajlija na vratima.
Covek: Vodim te u ambulantu. Sartrel zeli da ti se zahvali.
Sem udje u ambulantu.
Kaplar: Hvala ti, decace. Spasao si mi zivot. Kao nagradu, dacu ti ovu medalju. Medalja je imala rupicu na sredini, istu kao novcici. Kako se zoves?
Sem: Hm, Zak. Hvala vam na ovom poklonu.
Kaplar: Ovde, iza kreveta ispred tebe, postoji izlaz iz tvrdjave. Ako zelis da izadjes.
Sem: Naravno. Zbogom!
Kaplar: Zbogom, Zak.
Sem izadje iz tvrdjave. Potrca ka Izrezbarenom kamenu. Fju, jos uvek je tamo. Sem ubaci medalju (novcic) na mesto. Dotaknu kamen. Istog trenutka kamen ga odbaci na sledece mesto...

Kraj 5. epizode...

Koje je to sledece mesto na koje ce Sem otici?
Ko ce ga tamo docekati?
Da li ce uspeti da pronadje odgovarajuci novcic da se vrati kuci?

Saznajte u sledecim epizodama!

http://tvnovele-serbia.serbianforum.info/

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu